יניב בנדר: איך אפשר להנפיק רישיון או אישור יבואן?

כל אחד יכול להתחיל ולייבא מוצרים לישראל. בניגוד לתחומים רבים אחרים, בתחום זה אין צורך בלימודים אקדמאים, לימודי תעודה או כל סוג אחר של לימודים במסגרת. 


“לימוד עצמי לעומת זאת, יכול לעזור לכם עד מאוד”, אומר יניב בנדר, מומחה בתחום הסלולר והייבוא, שהקים את חברת מגה סל המצליחה. גם אתם רוצים להתחיל לייבא מוצרים לישראל? להלן מדריך קצר שיעזור לכם להתחיל את הפרק החדש בחייכם.

תחילה, חשוב לזכור: הייבוא לישראל הוא חופשי, מה שאומר שכל אדם יכול לייבא מבלי רישיון יבואן או רישיון/אישור יבוא. יחד עם זאת, יש לדעת שחלק מהמוצרים מחייבים רישום יבואן ואישור או רישיון יבוא, זאת כדי לפקח על איכות המוצרים ולשמור על בריאות הציבור.

“הדרישות משתנות ותלויות בסיווג המכס כמו שמופיע בצו תעריף המכס”, אומר יניב בנדר. “בצו הייבוא החופשי ותיקוניו מופיעות דרישות הרגולציה בין פרטי המכס והמוצרים שהם מייצגים”.

כאשר פרט המכס כבר ידוע, יש לחפש בצו תעריף המכס ברמה של שמונה ספרות, כשבצו יבוא חופשי מחפשים ברמה של שמונה ספרות או ארבע ספרות. יש לציין לא תמיד הפירוט בצו יבוא חופשי מופיע ברמה של שמונה ספרות.

פרט מכס, מהו?

מדובר על קוד בן ארבע עד שמונה ספרות, שעל פיו מזהים את המוצר. קוד זה נקבע על פי שיטת סיווג בינלאומית לפי מהות המוצר. את פרט המכס קובע פקיד או סוכן המכס.

היכן מנפיקים את האישור שיאפשר לי להתחיל לייבא?

יניב בנדר מציין כי “ראשית, חשוב לדעת שאישור או רישיון נדרשים על פי סוג הטובין המיובאים, והם מונפקים על ידי גורמים מקצועיים שהוסמכו לכך (הרשות המוסמכת). לכל טובין מוגדרת רשות מוסמכת בצו ייבוא חופשי. היא זו שקובעת את התנאים והנהלים להגשת הבקשה ולאישורה וקובעת את הכללים להנפקת האישורים”.

רישיון יבוא, אישור או היתר לפי צו יבוא חופשי יינתן תוך 14 ימי עבודה מיום קבלת כל המסמכים הדרושים (למעט שירות המזון הארצי, אגף הרוקחות במשרד הבריאות או הרשות המוסמכת במשרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים שימסרו את החלטתם בתוך 21 ימי עבודה).

יניב בנדר: איך אפשר להנפיק רישיון או אישור יבואן?
דרג את האתר

תהיה הראשון שמגיב!

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*