יניב בנדר על השתלטות היצרניות הסיניות על שוק הסלולר

בשנות ה-50 וה-60 של המאה הקודמת, החברות היפניות שלטו בשוק הגאדג’טים והאלקטרוניקה, בעיקר בשוק הטלוויזיות. אלא שעם השנים, החברות היפניות איבדו גובה, זאת בשל כניסתן של חברות דרום קוריאניות – ובראשן סמסונג – לתחום.

אט אט, הנתח של החברות היפניות ירד, בעוד שהנתח של החברות מדרום קוריאה עלה, עד שבסופו של דבר דחקו הקוריאניות את היפניות החוצה, ונותרו כמעט השליטות הבלעדיות בשוק זה.

חברת סמסונג גדלה עם השנים וכיום נחשבת לאחת מיצרניות הסלולר המובילות בעולם. אך האם בעוד מספר שנים, סמסונג וחברות קוריאניות אחרות, יחוו את מה שחוו החברות היפניות במאה הקודמת?

אם שואלים את יניב בנדר, מנכ”ל חברת מגה סל ומומחה בשוק הסלולר ובייבוא מכשירים אלקטרוניים לישראל, קיים סיכוי שהדבר אכן יקרה: “כיום, לחברות הסיניות יכולת להגיע לרמות הגבוהות באמת בפן הטכנולוגי ובכל הקשור לאיכות המוצרים הסלולריים”.

יניב בנדר: “בינתיים, היצרנים הסינים טרם הצליחו לחדור לשוק המכשירים היקרים יותר”

“היצרניות הסיניות הן חלק בלתי נפרד משוק הסלולר, בישראל ובעולם, אך בעיקר כשמדובר על מכשירי סלולר זולים באופן יחסי, עד 1,500-2,000 ש”ח”, הוסיף יניב בנדר. “עם השנים המכירות של היצרניות הסיניות עלו בטווח המחירים המדובר, לאחר שהן נגסו מהמכירות של חברות גדולות יותר בשוק”.

נראה שבקרב הצרכנים בארץ, יש סוג של הסכמה תודעתית, לפיה אם רוכשים מכשירים עד 1,500 ש”ח, כדאי שהוא יהיה מכשיר סיני. “בינתיים, היצרנים הסינים לא הצליחו לחדור לשוק של מכשירי הסלולר שנמכרים במחירים גבוהים יותר, עד 4,000 ש”ח, שם שולטות סמסונג ואפל. אבל נראה שזה בהחלט אפשרי, עת החברות הסיניות ישווקו מכשירים יקרים יותר”, הוסיף יניב בנדר.

“יש לציין שזה יכול לקחת זמן, עד שמכשיר סלולרי סיני יחדור לשוק המכירות של אפל וסמסונג”, ציין יניב בנדר. “אך זה בהחלט אפשרי. כדי לעשות זאת, יצרניות הסלולר הסיניות יצטרכו לייצר ולשווק מכשיר סלולרי באיכות גבוהה יותר כמובן”.

יניב בנדר על השתלטות היצרניות הסיניות על שוק הסלולר
דרג את האתר

תהיה הראשון שמגיב!

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*