עשה ואל תעשה: יניב בנדר עם הטעויות הנפוצות בייבוא סחורה מסין

הדבר החשוב ביותר עבור מייבא סחורה לארץ הוא ניסיון. ככל שהניסיון שלו בתחום רב יותר, כך יהיה לו קל יותר לייבא סחורות לישראל. אלא שלא כולם עתירי ניסיון. יש לא מעט מייבאים מתחילים, שנכנסו רק לא מזמן לתחום.

מאמר זה מיועד בדיוק עבורם. יניב בנדר, מומחה בייבוא סחורות לישראל ומנכ”ל חברת מגה סל, ניתח את הנושא לעומק.

איחור בהגעת הסחורה

“הטעות הנפוצה ביותר בייבוא סחורה לישראל“, מציין יניב בנדר. “זמן ההפלגה מסין אורך כ-3-4 שבועות, והוא תלוי בגורמים שונים, כמו עיכובים בנמל, מזג אוויר, שביתות וכו’. לכן, מומלץ להתחשב בכל אלו בעת ביצוע ההזמנה, כדי לחשב מתי הסחורה תגיע לישראל (כדאי לקחת מרווח של מספר ימים)”.

התשלום

בדרך כלל, בסין נהוג לשלם 30 אחוז מסך הקנייה לפני ייצור המוצר, ואת 70 האחוזים הנוספים לאחר שהמוצרים מגיעים. רק בשלב מאוחר יותר, בהנחה שיצרתם אמון מול המשווק הסיני, ניתן לדון על תנאים אלו ואף לשפרם. חשוב אף לוודא שהרכש אמין מספיק, ואף כדאי לבקש רפרנס על הספק.

חוסר תקשורת

יניב בנדר המשיך: “זה לא סוד – הסינים לא יודעים אנגלית. לפחות רובם המוחלט. לכן, כדאי להיעזר במתורגמן כדי להתנהל כמו שצריך מול הגורם הסיני, זאת כדי להימנע מטעויות מיותרות הקשורות לבעיות שפה. מומלץ להיעזר במתורגמן שלא רק יודע את השפה, אלא גם מכיר את התרבות הסינית”.

בדיקת איכות

בעת הזמנת המוצרים, יבואנים נוהגים להציב דרישות, הקשורות לאיכות המוצר. בעת קבלת המוצר יש לבדוק את המוצר ולבדוק שהאיכות עונה על הציפיות שלכם. חשוב לעשות זאת ברגע קבלת הסחורה, כדי שתוכלו לפנות לגורם הסיני במהרה אם לא תהיו מרוצים ממה שקיבלתם.

כמובן שבעת ביצוע הרכישה רצוי לבצע תיאום ציפיות עם הספק לגבי איכות המוצרים. ישנם מקרים שאיכות המוצר לא טובה מספיק, לכן רצוי שמדיניות ההחזרות של המוצר תהיה כותבה בהסכם.

עשה ואל תעשה: יניב בנדר עם הטעויות הנפוצות בייבוא סחורה מסין
דרג את האתר

תהיה הראשון שמגיב!

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*